Steve Wozniak’ın son ay fotoğrafı özel bir uzay şirketi | Engadget

Steve Wozniak'ın son ay fotoğrafı özel bir uzay şirketi | Engadget

Steve Wozniak, Privateer Space adında bir şirket kurdu. Apple kurucu ortağı, özel uzay firmasını Pazar günü geç saatlerde duyurdu. Ne eyvah ki, Woz, şirketinin “diğerlerinden öbür” olacağına söz vermenin dıştan, teşebbüs hakkında fazla detaylar vermedi.

Diğerlerinin aksine özel bir uzay şirketi kuruluyor. https://t.co/6s8J32mjuF

— Steve Wozniak (@stevewoz) 13 Eylül 2021

YouTube’da yayınlanan bir tanıtım Privateer, girişimin eski Apple mühendisi Alex Fielding tarafından kurulduğundan bahsediyor. Wozniak ve Fielding yıllar içinde sık sık işbirliği yaptılar. 2002 yılında, GPS akıllı etiketleri üstünde çalışan Wheels of Zeus (WoZ) adlı bir şirketin kurucu ortağı oldular. Wozniak sonradan, 2006’da Wheel of Zeus kapandıktan sonra Fielding’in kurduğu robotik girişimi Ripcord Networks’ün idare kurulunda yer aldı.

Privateer, web sitesinde, 14 Eylül’de başlaması planlanan Hawaii, Maui’de yapılacak olan AMOS teknoloji konferansında paylaşacak daha fazla şeyi olacağını söylüyor. Açık olan şu oysa, Woz ve şirket, Elon Musk ve Jeff Bezos gibi milyarderlerin baskın olduğu epeyce rekabetçi bir pazara girmek üzereler. Bu, başarmak için kolay bir bölge yok. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*