Strava, konum paylaşımı güvenlik özelliğini ücretsiz hale getiriyor | Engadget

Strava, konum paylaşımı güvenlik özelliğini ücretsiz hale getiriyor | Engadget

Sosyal fitness ağı Strava, en kullanışlı güvenlik özelliklerinden birini tüm kullanıcıların kullanımına sundu. Bugünden itibaren, yalnızca aboneliği olanlar değil, cümbür cemaat uygulamanın İşaret özelliğini kullanarak konumlarını arkadaşları ve aile üyeleriyle paylaşabilir.

Özelliği etkinleştirmek için ekranın altındaki “Siz” sekmesine dokunun. belli başlı arayüz ve arkasından sağ üst köşeye yakın görünen dişli simgesi. Ayarlar menüsüne girdikten daha sonra ilgili bölümü görene değin altında kaydırın ve özelliği açın. Beacon ile konumunuzu üç kişiye dek paylaşabilirsiniz. Uygulamaya bir emniyet kişileri listesi eklediğinizde, bir aktivite kaydetmeye başladığınızda Strava bu kişileri otomatik olarak bilgilendirecektir. Öteki bir seçenek de, her tur atışınızda onları bildirimlerle yüklemek istemiyorsanız, bir Beacon bağlantısını bir arkadaşınıza veya ailenize manuel olarak kısa mesaj olarak göndermektir.

Ücretsiz bir kullanıcı olarak, bunu yapmayacaksınız. Wahoo bisiklet bilgisayarı veya Apple Watch gibi yan bir cihaz aracılığıyla Beacon işlevini kullanabilirsiniz. Strava, “bu entegrasyonları desteklemenin ek karmaşıklığı sebebiyle” erişmek için hala bir aboneliğe ihtiyacınız olacağını söylüyor. Akılda tutulması gereken bir diğer şey ise, yazılımın sadece siz bir aktivite kaydettiğiniz sürece konumunuzu paylaşacağıdır. Her iki durumda da, birçok bağlamda Beacon gibi bir güvenlik aracını ücretsiz ışık halkası getirmek, bilhassa şirket daha önce ücretsiz olan bir takım özellikleri bir aboneliğin arkasına taşıdıktan sonradan, Strava için iyi bir atak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*