Şu anda satın alabileceğiniz en iyi GPS koşu saatleri | Engadget

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi GPS koşu saatleri | Engadget

Güncelleme (2/2/2021): Bu kılavuzu 2021’in başlangıcı için yeni gözde seçimlerimizle güncelledik.

Karantina kısıtlamaları ve kış havasında bile , birçok koşucu antrenman gerçekleştirmek için tüm gücüyle dışarıya olacak. İlkbahar ve yaz yaklaşırken, en özverili koşucular bu sonbaharda (umarız) gerçekleşebilecek maratonlar için antrenman yapmaya devam edecekler. Gündüzleri Engadget’ın editörü ve boş zamanlarımda gönüllü koç olduğum için, sık sık hangi GPS saatini almam gerektiği soruluyor. (Ayrıca ne giydiğimi soruyorlar ve yanıt şu oluyor: Hepsini. Hepsini test ediyorum.)

Değişik markaların saatlerini test etmek için kilometrelerce uğraşıyorum, duymamış olabileceğiniz en az bir tane dahil. Benim açımdan en iyi koşu saatleri, GPS sinyalini seri bir şekilde kilitler, içten mesafe ve tempo takibi sunar, şarjla uzun süre dayanır, takması dar ve kullanımı kolaydır.

Gelişmiş istatistikler VO2 Max gibi veya çoğalan yoğunlukta egzersizler esnasında maksimum oksijen alımı, iş yükünüzü teftiş aşağıda yakalamak ve etkili aerobik ve anaerobik egzersizler yaptığınızdan belirli edinmek için çalışma değerlendirmelerinin yanı sıra olması da hoş. Bir saatin bisiklete binme ve yüzme gibi öteki sporları da desteklemesi, bunların hepsinin yaptığı bir artıdır.

Ve unutmayın, sıra kendi kararınızı vermeye geldiğinde, burada yanlış yanıt değil: Bu listede fazla sevdiğim asgari iki saat var, kendi eğitimimde bunlar arasında gidip geliyorum.< /p>

Apple Watch Series 6

Ne elde edersiniz? bununla beraber en sevdiğimiz zeki saatimiz olan her şeyi bulabileceğiniz bir GPS saati.

Artıları:

kuvvetli> Şık tasarım; çalışma yapmıyorken bile uygulamak isteyeceğiniz çok yönlü harika bir zeki saat; otomatik alıştırma idrak; yürek atış hızı ve kan oksijen izleme; çoğu üçüncü taraf sıhhat platformu için takviye; alıngan koşu bandı istatistikleri; hareketli performans ve çabuk her yerde şarj; isteğe yan LTE’ye sahip edinmek hoş.

Eksileri: Yalnızca iPhone kullanıcıları için; dayanıklılık sporcularını ilgilendirebilecek rekabetten daha kısa batarya ömrü; amaca yönelik bir spor saatinde bulacağınızdan daha az performans ölçümü ve ayarı; uzaklık ve sıradan sürat okumaları ara sıra aşırı eli bol görünebilir.

Apple Watch Series 6’yı Amazon’dan satın alın – 399$+

Apple Watch’ı bir koşu saati olarak düşünmeyin.

Orijinal Watch’ın piyasaya sürülmesinden altı sene daha sonra Apple, giyilebilir cihazını fazla pahalı bir meraktan kitleler için doğrusu yararlı bir asistan cihaza başarıyla dönüştürdü. Oysa kitleler için bir gadget olması, iş koşmaya geldiğinde Apple Watch’un hiçbir süre özel olarak bu amaç için üretilmiş karşı taraf cihazlar dek zengin özelliklere sahip olmadığı anlamına kazanç.

Buna gelmeden önce, birkaç söz niçin hoşuma gidiyor. Apple Watch, her gün takmak istediğim saat. Şık ya da en azından bileğe takılan bir bilgisayarın olabileceği dek ve elbette karşılaştığım tüm koşu saatlerinden daha şık. Alüminyum, suya dirençli ceset ve nötr Spor kayış birçok kıyafetle uyumludur ve tüm terli antrenmanlarınızdan ve yağmurda gezintilerinizden sonra taze görünmeye devam eder. Para sorun olmasaydı, paslanmaz çelik versiyonu tercih ederdim.

Pil ömrü günlük başvuru için yeterince uzun. Apple 18 saat talep ediyor; testlerimde, adi bir günü atlatmakta sorun yaşamadım. Sorumluluk etmeyi unuttuğum bir geceden sonra çoğu kez tekrar takabildim ve hala azıcık meyve suyu kaldı. bununla beraber, öteki koşu saatleri, bazı durumlarda 30 ila 40 saat arasında daha uzun tatbik süresi istek eder.

Bunu göz önünde bulundurarak, Seri 6’nın kısa bir koşu, hatta bir benzeri maraton her tarafında süreceğine güvenirdim, oysa beş saatten pozitif süren yavaş maratonlarımdan birinde nasıl bir performans göstereceğinden belli değilim.

Yerleşik Aktivite uygulaması basit ve dahice: Her gün “hareket” (etkin kalori), alıştırma ve ayakta durma halkalarımı doldurmak için motive hissediyorum. Hiçbir manâ açıklama etmeseler de ödül rozetleri kazanmaktan müsamaha alıyorum. Hareket hedefime ulaştığımda, saat otomatik olarak jurnal hedefimi artıracak kadar sürekli bir şekilde kutlarım. Apple Health uygulamasının Garmin’den ve burada bulunan diğer bütün markalardan antrenmanlar alabildiği ve arkasından bunları jurnal egzersiz ve duruş hedeflerim için sayabildiği için minnettarım (merak ediyorum ama hareket hedefim değil).

Apple Watch keza antrenmanları MyFitnessPal’e aktarabilir, böylece orada yaktığınız kalori için kredi alırsınız. Saat ayrıca, kardiyak aritmiler için yerleşik bir KALP GRAFIĞI testinin yanı sıra düşme tespiti, acil aramalar ve adet takibi de dahil almak üzere Series 5’in sahip olduğu tüm gelişmiş sağlık durumu özelliklerine sahiptir. Series 5 gibi, daima açık olan bir ekran, yerleşik bir pusula ve uluslararası ivedi şart araması da var.

Apple Watch’ın kayıtlı bir süre sonradan antrenmanları otomatik olarak algılamasını da seviyorum.

10 dakika daha sonra, açık hava yürüyüşünü kaydetmek isteyip istemediğimi soran bir mesajla tanıdık titreşimli tik. Cevap her zaman evettir ve saat, şükürler olsun fakat, bir antrenmana başlamayı unuttuğum önceki 10 dakikayı içeriyor.

Hızlı 6’daki yenilikler, kan oksijen doygunluğunu değerlendirmek için bir nabız oksimetresidir. doktorların, ciğerlerinizin tüm vücuda oksijenli kanı ne değin iyi ilettiğini anlamasına yardımcı olur. EKG testi gibi, istediğiniz zaman sayıları çalıştırabilirsiniz, oysa saat siz uyurken bile arkadaki planda ölçümler alacaktır. Okumalarım her zaman alışılagelmiş aralıkta kalsa da, lansman esnasında bazı gözden geçirenler, huysuz takdirde ne dek sağlıklı olduklarını göz önünde bulundurarak okumalarının derme çatma ya da üzüntü verici derecede düşük göründüğünden şikayet ettiler. Öteki her şeyde olduğu gibi, tıbbi tavsiye edinmek yerine akıllı saat kullanmanızı önermiyorum.

Peki ya koşmak? Kısacası, temel bilgileri alıyorsunuz ve diğer bir şey değil. Mesafenizi, kalori yakmanızı, yürek atış hızınızı, sıradan hızınızı ve ayrıca herhangi bir anda son kilometredeki hızınız olan yuvarlanma hızınızı görebilirsiniz. Ayrıca sürat uyarıları da ayarlayabilirsiniz – örneğin, istediğinizden daha süratli gittiğinize dair bir uyarı.

Elbette, hiçbir koşu saati markası bir koşuda tamamen aynı uzaklık okumasını sunamaz; doğrusu, aynı rotayı doğruca ast yandan koşmuş olsak bile, arkadaşlarımın saatleri ve benimki birçok vakit aynı fikirde yok. bununla birlikte, benim anekdot deneyimim, Apple Watch’ın genel olarak diğer saatlerden daha uzağa koştuğumu söylemesidir, bu da ortalama hızımın beklediğimden daha çabuk olduğu anlamına gelir. Bu son ölçüm gerçek kırmızı bayrak: Beni düşündüğümden beşte bir aks daha uzağa koştuğuma ikna edebilirsiniz, oysa bir noktadan sonra Apple’ın bahis ettiği dek süratli koştuğuma güvenmek benim için baskı. Sınırlarımı biliyorum.

Daha aydınlık bir notta, Apple saati, aslında cihaz ve spor salonu ekipmanı aralarında anekdot alışverişi yapan iki yönü olan bir eşleştirme işlemi doğru, bir takım koşu bantları ve öteki alıştırma ekipmanlarıyla entegre olur. Bu paylaşılan verileri kullanarak mesafenizin ve eforunuzun daha doğru tahmini. GymKit adı bahşedilen teknoloji, Life Fitness, Matrix Fitness, TechnoGym, Cybex, SCIFIT, StairMaster, Star Trac, Schwinn ve Nautilus kadar üretilen ekipmanlarla uyumludur. Woodway, True Fitness ve Octane Fitness için de destek yakında geliyor.

Deneyimlerime kadar saat, ne dek uzağa koştuğum konusunda genellikle koşu bandıyla benzer fikirdedir; bu, diğer giyilebilir cihazlarda tekrar tekrar geçerli değildir.

Saati kullanmaya başladığım ilk günlerde, diğer bütün koşu saatlerini nasıl kullandığıma aynı şekilde Digital Crown’u bir süreölçer düğmesi olarak göstermek çekici geliyordu. Kullanıcı arayüzünde daha gizli olduğum için bu dürtü genelde azaldı. Rakiplerinin çoğu gibi, Series 6’da da otomatik duraklatma seçeneği var ve bu seçeneği çoğunlukla başlat-durdur antrenmanlarında kullanıyorum.

Tüm söylenenlere kadar, istatistikler listesi oldukça sınırlı ve fazla fazla yer yok. özelleştirme. Zamana ya da mesafeye tarafından kesik kesik antrenmanlar için bir mod yoktur. Zindelik seviyenizi, ilerlemenizi veya antrenmanlarınızın veya antrenman yükünüzün yoruculuğunu ölçmek için böylece bir teşebbüs değil. Bunların hiçbiri daha banal koşucular için bir anlaşma kırıcı olmayacak. Mesafe takibi için aynen; bazen bana birazcık yetersiz geliyor, oysa koşuları için kredi almaya çalışan biri için yeterince iyi olabilir.

Daha detaylı izleme için, en iyi seçeneğiniz üçüncü taraf çalışan uygulamalarla denemeler yapmaktır. iPhone için Strava, RunKeeper, MapMyRun, Nike Run Club ve diğerleri gibi. Sonunda Watch desteği ve zamanlanmış aralıkları olan bir kullanım bulmam deneme yanılma aracılığıyla oldu. Ancak günün sonunda, dışarıda koşarken amaca yönelik bir koşu saati takmak, verilerimi Apple Health ile senkronize etmek, egzersiz ve ayakta kalma kredimi almak ve arkasında Apple Watch’u tekrar saate takmak daha basit. birincil şansım.

Yaklaşık bir yıldır şirketin Forerunner 645 Music saatiyle yaşıyorum. Garmin’in koşu serisindeki en üstteki düzey modellerden biridir ve adından da anlaşılacağı gibi, diğer özelliklerin yanı sıra yerleşik müzik depolama özelliğine sahiptir (“500 şarkıya değin” diyor Garmin). Şunu her tarafta belirtmekte avantaj var fakat, çalışan bir saate 400 dolar harcamak fazla fazla gibi geliyorsa (ya da müzik akışı boşboğaz görünüyorsa) Garmin, benzer DNA’nın çoğunu paylaşan 245 gibi daha ucuz cihazlar sunuyor.

Her ne değin 645 Müziğin isminde “koşucu” kelimesi var, bunun gerçekte yüzme, bisiklete binme, tartı tekrarları ve daha fazlasını takip etme kabiliyetine sahip diğer bir fazla sporlu saat olduğunu açıklığa kavuşturmalıyım. Rakiplerinin birçok gibi, ekrandaki veri sayfalarını özelleştirmenize ihtimal tanır ve otomatik duraklatma, otomatik tur, manuel tur, yürek atış hızı bölgeleri ve uyarılar ve zamana veya mesafeye kadar yapılandırılabilir aralıklar gibi özelliklere sahiptir. Bir kondisyon takipçisi olarak atılan adımları, yakılan kalorileri, çıkılan katları, aşırılık dakikalarını, uykuyu ve kişinin genel stres seviyesini sayar.

Garmin hem kondisyon seviyenizi hem de etkinliğinizi değerlendirmeye çalıştıkça işler daha da ilerler. senin eğitimin. Saat, ayrıca sağlamlık hem de kardiyorespiratuar kondisyonun bir göstergesi olan VO2 Max’inizi hesaplar.

Bu yazıyı yazarken 645 Music benim için 3:45’lik bir maraton öngörüyor; En iyi 4:52’mi kırmaktan mutluluk duyarım. Garmin ayrıca iOS/Android uygulamasında bir “fitness yaşı” hesaplamak için VO2 Max’inizi kullanır ve bu her şeyden daha kibir vericidir. 34 yaşında, “çok iyi bir 20 yaşındaki” kondisyona sahip olduğum söylendi. Teşekkür Ederim!

Keza, 645 Music, her koşunun başında iddiaya göre “performans koşulunuzu”, sürat ve yürek atış hızının birleşimine dayalı bir rakam olarak değerlendirir. Bu metrik, özellikle rakam düşük olduğunda ve bir yarışın başlangıcında geldiğinde sönük olabilir, oysa bu sayının koşu baştan başa değişken olduğu gerçeğinde rahatlayabilirsiniz. (sonradan uygulamaya girip puanınızın nasıl değiştiğini görebilirsiniz.) Yavaş, yavaş bir koşu olarak başlayan koşular bazen gelişebilir.

Antrenman yüküyle ilgili geri bildirim daha yararlı olabilir. Asıl ekranda ilerleyin ve performans durumunuzu ifade eden renk kodlu bir etiket göreceksiniz: iyileşme, eğitimin azalması, bakım, üretken, atıl ya da (ve bu nadirdir) zirveye varmak. Tıklayın ve yedi jurnal alıştırma yükünüzü bir puan eklenmiş olarak göreceksiniz. Bu sayı, sadece koştuğunuz dingil sayısını veya süreyi değil, her seferinde harcanan nispi çabayı da hesaba katar.

Örneğin, sadece aerobik kondisyonunuzu korudunuz mu, yoksa laktat eşiğiniz üzerinde mi çalışıyordunuz? Antrenman sonrası bu özetler, olabildiğince fazla koştuğunuzu ya da aşırıya kaçtığınızı ölçmek için faydalı bir yoldur.

Tüm Garmin saatlerinde olduğu gibi, 645 Music’i de kolay buluyorum. azıcık hantal ise kullanın. Bir koşuyu açmak ve durdurmak için hangi düğmeye basacağınızı (sağ üstteki), turlar için hangi düğmeye basacağınızı (sağ daha aşağı) ve yukarı kaydırmak ve geriye doğru gitmek için hangi düğmeye basacağınızı (sol alt ve sağ daha aşağı) süratli bir şekilde öğrenirsiniz. En büyük sıkıntım, bir GPS sinyaline kilitlenmenin ideal koşullarda (açıkta, bulut örtüsü ya da yakınlarda yüksek binalar olmadan) bile bazen sonsuza dek sürebileceğidir. bununla birlikte, bir koşuya açmak için bir sinyal alana dek beklediğinizi varsayarsak, izleme genel olarak doğrudur. (Değerlendirmemi kısmen, yerel parkımın bir döngüsü gibi, belirli kilometre mesafeli rotalarda koşarak yapıyorum.) Fakat bazen, GPS ile ilgili bir şeyler zıt gider ve haritalarım şöyle görünür:

Garmin Connect

Keza her şeyin çok fazla tıklama aldığını görüyorum.

Coros ya da Polar gibi öteki markalar, bir antrenmanı tamamladıktan sonra bana bunların hepsini kaydırılabilir saat ekranında gösteriyor. Bu, gidilecek yol gibi görünüyor.

Garmin, 645 Music’in zeki saat olarak yedi güne kadar, müzik akışıyla GPS modunda beş saate ve müzik akışıyla 14 saate değin dayanabileceğini söylüyor. GPS modu ve müzik yok. Bu son sayı, öteki bazı GPS saatlerinden daha kısa, ancak yine de Apple Watch Series 4 ile yönetebileceğinizden daha uzun. Her şeye karşın, 645 Music ile ayrıca yarı maraton ayrıca de maraton koştum, bol miktarda meyve suyu kaldı. protez. Bana Kalırsa ben müzik araklamak için eski moda bir iPod shuffle veya telefon kullanıyorum, ancak bu sizin de cihazın imza özelliğini görmezden gelmeniz gerektiği anlamına gelmiyor.

Ya da olur ya de bütün olarak bunu söylüyorum. . 645 Music’in maliyeti de akıllı saat yeteneklerinden kaynaklanıyor, ancak bunlar aynı zamanda minimum kullanışlı bulduğum özellikler. Garmin Pay’i karıştırmış olsanız bile, 250 ila 300 $ aralığında eşit derecede kabiliyetli bir Garmin saati alabilirsiniz. (Bu, Bluetooth üzerinden müzik çalma da yapan Forerunner 245 veya 245 Music olurdu.) Diğer akıllı saat özelliklerine gelince, 645 Music’teki metin mesajlarının ve öteki bildirimlerin pozitif içerik göstermediğini ve yine, oraya gelmek için çok pozitif tıklama alır.

Garmin, uygulamalar, widget’lar ve saat yüzleri için ConnectIQ mağazasına sahiptir, fakat seçim mecburi değildir. En azından Garmin Connect uygulamasının kendisi zamanla azıcık daha temiz ayla geldi.

Kısacası, 645 Music, mutlak anlamda olağanüstü bir koşu saati. Ancak birçok insan, daha az ıslık ve ıslık ile Garmin’in çizgisinde güvenle adım atabilir.

Amazfit Bip S

Dana Wollman / Engadget

Ne elde edersiniz? Yeni başlayan bir markadan, bu dek düşük bir fiyata beklediğinizden daha artı özelliğe sahip, yerinde fiyatlı bir spor saat .

Artıları: Hafif tasarım; uzun batarya ömrü; dürüst GPS izleme; dahili yürek atış hızı monitörü; su geçirmez; temel akıllı saat özellikleri.

Eksileri: Basit kullanıcı arayüzü; üçüncü taraf uygulamalar için sınırlı takviye; antrenman istatistiklerinin ekranda nasıl görüntüleneceğini özelleştiremezsiniz; antrenmanları duraklatmak yorucu geliyor (oysa bu çok yazık çünkü bunu sık sık yapıyor olacaksınız).

Amazfit Bip S’i Amazon’dan satın alın – 70 $

Ben sakladım Bip S’yi test etmeye başladığımda beklentilerim düşüktü.

Amazfit ya da başlıca şirketi Huami hakkında fazla bir şey bilmememe karşın, bu fiyata sunduğu özellikler ilgimi çekti, bilhassa de yerleşik bir yürek monitörü – tipik olarak bu değin ucuz bir cihazda gördüğünüz bir şey değil.

Beklediğiniz gibi, bu kadar ucuz bir cihazın bir takım avantajları var ve bunlara birazdan geleceğim. Fakat aslında beğenilecek çok şey var. Saatin kendisi hafif ve suya dayanıklıdır ve doğrudan güneş ışığında okunması kolay, düşük güçlü renkli bir ekrana sahiptir. Bu düşük baskı tasarımı aynı zamanda pilin uzun zaman dayanması anlamına gelir — şarjla 40 saate değin. Ola Ki de en önemlisi, en kayda değer alanda öne çıkıyor: bir spor saati olarak. Testlerimde oturmuş GPS, doğru uzaklık ve sürat takibine izin verdi. Koşucu değilseniz veya yalnızca fazla sporlu bir yaşamı seçim ediyorsanız, saat yürüyüş, yoga, bisiklete binme, havuz ve açık suda yüzme ve özgürlük ağırlıklar dahil almak üzere en yaygın etkinlikleri kapsayan dokuz bambaşka mod daha içerir.

Nabız monitöründen bahsetmiş miydim? Bu okumalar da görünüşe göre içten gibi görünüyor.

Bu dek ucuz bir saate yerleşerek kaybettiğiniz şey, esas olarak Apple ve hatta Garmin gibi birinci sınıf bir şirketten bir cihazla elde edeceğiniz türden abartılı kullanıcı deneyimidir. (Garmin’in uygulaması benim de favorim olmadı).

Keza, bir antrenman esnasında verilerin ekranda görüntülenme şeklini özelleştiremezsiniz, fakat hedefleriniz öteki platformlarda olabilecekleri şekilde otomatik olarak ayarlanmaz. Neyse ancak, en azından bunların tümü, yazılım güncellemeleri aracılığıyla olaydan sonradan ele alınabilecek sorunlardır – umarım bir an önce yok.

Polar Vantage M

Polar Vantage M Brett Putman için etkileyici bir saat Engadget / Engatget / Engadget / Enga fiyat analizi.

Artıları: Rakiplerinden birazcık daha ucuz; çoğu spor türünü izler; bilhassa bu fiyat aralığındaki bir cihaz için fazla artı data; batarya ömrü, sınıfının en yükseklerinden biridir; bir GPS sinyali bulmak için seri; çoğu popüler afiyet ve fitness platformuyla entegredir.

Eksileri: Saatin içinde gezinmek kuvvet olabilir, fakat beraberindeki dilekçe da kaba hissettirir; dahil olan bant, rakip cihazlardan daha ucuzdur.

Vantage M’yi Amazon’dan satın alın – 255 $

Polar, spor izleme alanında zayıf yok: Seçkin bir koşucu Bu fazla dişli kılavuzu için görüşme yaptım, şirketin üstteki düzey Vantage V saatine yemin ederim.

Ama bu hikayenin amaçları açısından, şirketin orta sınıf modeli Vantage M’ye hedefe kilitlenmek daha iyi oldu, bu sadece iç ve dış mekanda koşmayı yok, bununla birlikte dokuz diğer sporu da peşine düşüp takip ediyor. Gerçeği anlatmak icabında, dokunmatik ekranı olmaması açık havada V ile aynı özelliklerin çoğunu sunuyor; pil ömrü daha kısadır (V’de 40 saate karşılık 30 saat); 50 metre yerine 30 metreye değin suya dirençli; sesli uyarılardan yoksundur; ve daha hafiftir (66 gr’a kıyasla 45 gram).

İki saat arasındaki güzel bir fark, V’nin yalnızca tescilli Polar bilekliklerine uyabilmesine karşın, M’nin herhangi bir standart 22 mm kayışı almasıdır. Bu iyi bir şey, çünkü kutudan çıkan kordon birazcık ucuz görünüyor ve takılması da birazcık kuvvet.

Kludgy’den bahsetmişken, ne saatin ne de beraberindeki uygulamanın kullanımı özellikle kolay yok. . Saatin sağ tarafında üç, solda iki düğme bulunur. Tahmin edebileceğiniz gibi, sağ ortadaki düğme, antrenmanları başlatmak için bir kronometre işlevi görür. Fakat bir antrenmanı duraklatmak için benzer düğmeyi dener ve kullanırsanız (anlaşılır), fiilen bir tur kaydediyorsunuz; Duraklatmak için sol daha aşağı düğmeye basmanız ve bir antrenmanı son vermek ve kaydetmek için uzun basmanız gerekir.

Menüler aralarında gezinmek için sol alt düğmeyi kullanmaya çalıştığınızda işler daha da şaşırtan hale kazanç. ; fiilen bir geri düğmesi.

Bunların saatin iki yanına yok de aynı tarafında olması bana garip geliyor. Hemen bile, haftalarca süren testlerden sonradan, doğrusu daha derinlere inmeye çalışırken menülerden rutin olarak çıkıyorum.

Uygulama gelince, açıkça etiketlendi, kredisine kadar, oysa daha az kaygan Apple ve Garmin’in sundukları. Keza, gereksiz hissettiren, saatte interval antrenmanı etkinleştirmek için uygulamaya ihtiyacım olduğunu baskı yoldan öğrendim; öteki saatler, telefonumdan herhangi bir müdahale olmadan cihazın kendisinde aralıklı egzersizler oluşturmama müsade veriyor. İşin iyi yanı, bir interval antrenman ayarladığımda saatin bir bölümü bitirip diğerine aşmak üzere olduğumun bir uyarısı olarak birkaç kere titreşmesini takdir ediyorum. Bu çoklu titreşimler bununla birlikte sadece bir defa titrek bir turdan ayırt etmeme yardımcı oluyor. Yazılım artı sütununda bir başka dikkat çekici: Polar, Apple Health, Strava, TrainingPeaks, MyFitnessPal ve Nike+ dahil olmak üzere dinç bir üçüncü taraf platform yelpazesiyle entegre olur.

Uygulamada, GPS sensörü seri bir şekilde kilitlenir. bir artı olan bir sinyal. Siz çalışma yaparken saat, kalp atış hızınızı izlemek için yerleşik bir optik algılayıcı kullanır. Öteki gelişmiş saatler gibi Polar da bu verileri VO2 Max’inizi ve kardiyo, adale ve “algılanan” yükler dahil egzersiz yükünüzü hesaplamak için kullanır.

Şirket hem gelecekteki bir mahsul yazılımı güncellemesinde bir durağanlık uyarısının geleceğini söylüyor – eğer hayal ettiğim gibiyse, kulağa Apple Watch’ın dürtmelerine ve Garmin’in kısa “hareketine” çok benziyor. Alarm. Şaşılacak bir şekilde, Vantage M zeki telefon bildirimleri konusunda öyle bir şey yapmıyor, fakat bence sorun değil. Polar’ın şaşırtıcı arayüzüne daha artı güçlük eklememesini seçim ederim, bilhassa de Garmin’in yaptığı gibi akıllı saat deneyiminin yarısı dek olacaksa.

Vantage M’de sert davranıyormuşum gibi geliyorsa , bir bakıma öyleyim. Umarım şirket, bilhassa saatin kendisinde kullanıcı arayüzünü yeniden düşünür. Lakin gerçi burada beğenilecek çok şey var: Rakip saatlerden biraz daha düşük bir fiyata uzun pil ömrü, hızlı, doğru GPS ve bazı gelişmiş performans izleme özellikleri elde edersiniz. Bu kimsesiz görülmeye layık kılıyor. İlginç kullanıcı deneyiminde ustalaşmayı öğrenebilirseniz, donanımın bütün olarak olması gerektiği gibi olduğunu göreceksiniz.

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*