Tepeler bu dört tekerlekten çekişli robot çim biçme makinesini durduramaz | Engadget

Tepeler bu dört tekerlekten çekişli robot çim biçme makinesini durduramaz | Engadget

Robotik çim kırkma makineleri yeni bir gelişme değil, fakat yine de en azından ABD’de yaygın olmaktan uzak. Bu hafta MWC’de Husqvarna, 435X ile ilk dört tekerlekten çekiş (AWD) seçeneğini duyurdu. Diğer bazı özgün özelliklere ilave olarak, bu yeni Automower, diğer akıllı konut cihazlarınızla uyum karşılamak için Amazon’un Alexa ve Google Home ile birlikte çalışır. Ve evet, sanal asistanlarla entegrasyon, robotik peyzaj düzenlemesini sesinizle kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

Galeri: Husqvarna Automower 435X AWD | 12 Fotoğraf

/12

Galeri: Husqvarna Automower 435X AWD | 12 Fotoğraf

/12

AWD, eğimleri ve zorlu araziyi daha iyi yöneticilik etme yeteneği ekler. Husqvarna, 435X’in oldukça dik olan yüzde 70’e varan bir eğimi kaldırabileceğini söylüyor. Şirket, Barselona’daki salonlardan birinin dışarıda dik bir yokuşta dolaşan bir 435X’e sahip ve itiraf etmeliyim oysa, izlemesi epeyce etkileyici. Bahçesinde zorlu bir eğimi olan biri olarak, bundan böyle bir çim biçme makinesini az çok itmek zorunda kalmamayı tercih ederim. 435X ayrıca daha pozitif manevra kabiliyeti için dönen bir ön aksa sahiptir.

Birçoğu için 435X’in büyük bir özelliği Alexa ve Google Home üzerinden sesle kontrol olacaktır. Bu bahar, 435X ve şirketin Automower Connect ile donatılmış diğer tüm Husqvarna robotik çim kırkma makineleri, cihazlarla sözlü ipuçlarını kullanabilecek. Bundan Başka, robotik çim biçme makinesi sahipleri, açık bir API yoluyla kişiselleştirme konusunda daha derine inebilir — bu tür şeylerle ilgileniyorsanız.

anladım. Bahçenizde gezici bir çim biçme makinesi fikri sizi sıkıntılı edebilir, oysa Husqvarna’nın stresinizi azaltabilecek bir takım güvenlik özellikleri vardır. İlk olarak, 435X alınırsa veya devrilirse onu durduran oturmuş bir emniyet özelliği vardır. Yakınlarda bir şey algıladığında 435X’in hızını azaltacak Ultrasonik adlı bir nesne kavrama sistemi de vardır.

Evet, birkaç dakikalık kullanımdan sonradan çim kırkma makinesinin çok miktar edilmesi gerekecektir. Daha spesifik olarak, 435X bir şarjla 100 dakikaya kadar dayanabilir ve pilin doldurulması takriben 30 dakika sürer. Varsayım edebileceğiniz gibi, bu şey ucuz yok. Fiyatı 4.400 £ (yaklaşık 5.860 $) ve ABD için hemen şimdi resmi bir fiyatlandırma değil. Bunun nedeni, eyalette bir tane satın almayı umuyorsanız, bunu gerçekleştirmek için gelecek yıla değin beklemeniz gerekecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*