Vimeo, iPhone 12 Pro’da çekilmiş Dolby Vision videolarını barındırmaya hazır | Engadget

Vimeo, iPhone 12 Pro'da çekilmiş Dolby Vision videolarını barındırmaya hazır | Engadget

Apple geçen sonbaharda iPhone 12 Pro ve Pro Max’i duyurduğunda, şirket yeni telefonlarının HDR özelliklerinden bahsetmişti. Cihazlar, Dolby Vision içeriğini oynatmanın yanı sıra onu da yakalayabilir. Ama iPhone 12 Pro ve Pro Max yaklaşık olarak bir yıldır piyasada olmasına karşın, platformların bu özelliklerden yararlandığını oysa şimdi görüyoruz.

Bugünden itibaren, ücretsiz hesapları olanlar da dahil almak üzere bütün Vimeo kullanıcıları, Dolby Vision içeriğini platforma yükleyebilir. İçeriği herhangi bir cihazda izleyebilirsiniz ancak Dolby Vision’da oynatma desteği acilen Apple ürünleriyle sınırlıdır.

iOS’ta bir iPhone 8 veya daha yenisi ya da ikinci tür iPad Pro işinizi görecektir. bu arada masaüstünde takviye, 2018’de piyasaya sürülen bir takım Mac’lere dek uzanıyor. Ahenkli bir Dolby Vision TV’ye emrindeki olması koşuluyla, içeriği bir Apple TV 4K’da da izleyebilirsiniz. Vimeo web sitesine göz atarken, birinin videoyu Dolby Vision’da çekip çekmediğini bildiren bir rozet göreceksiniz. Ahenkli bir cihazınız olduğu sürece, video otomatik olarak varsayılan biçime döner.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*