Warby Parker’ın görme testi uygulaması gözlük reçetenizi yenilemenize yardımcı olabilir | Engadget

Warby Parker'ın görme testi uygulaması gözlük reçetenizi yenilemenize yardımcı olabilir | Engadget

Gözlükleriniz için kolay bir reçete güncellemesi elde etmek için bir optometristi ziyaret etmeniz gerekmeyebilir. Warby Parker, yalnızca bir iPhone ve mevcut gözlüklerinizi kullanarak gözlüklerinizi veya kontakt lens reçetenizi yenilemenizi karşılayan Reçete Kontrolü uygulamasının yenilenmiş hali olan Sanal Görme Testini başlatıyor. Telefonunuzu kaldırın, 10 metre uzaktan durun ve gözlüğünüzün veya kontaklarınızın güncellenmesi gerekip gerekmediğini ölçecek bilinen bir “bunu okuyabilir misiniz” testinden geçebilirsiniz.

Güncelleme otomatik değildir. Bir göz doktoru sonuçları gözden geçirecek ve iki gün içinde size bir karar verecektir. Yeterince iyi görüyorsanız, reçetenizi yenilemek için yalnızca 15 dolar ödemeniz gerekir. Uygulamayı kullanmakta zorlanıyorsanız ya da uygun değilseniz (aşağıya bakın), Warby Parker ayrıntılı bir göz muayenesi yaptırmanızı önerecektir.

Şirket, bunun bir göz muayenesi olmadığı konusunda net. göz doktorunuzun yerine geçecek ve henüz bahsettiğimiz kriterlerin ötesinde belirtilmiş kriterleri karşılamanız gerekecek. 18 ila 65 yaşları aralarında olmanız, herhangi bir göz sağlığı sorununuz olmaması ve tek görüntü mesafesi reçetesi kullanmanız gerekir.

Yaklaşım, iPhone’unuza olan mesafenizi ölçmek ve bunu karşılamak için iOS’un Vizyon Çerçevesine dayanır. yerinde bir testten yeterince uzaktasın. Warby Parker’a bir Android sürümü hakkında sorular sorduk, fakat Vision Framework’e terbiyesizce bir eşdeğere gereksinim duyacağı düşünüldüğünde bu biraz vakit alabilir.

Sanal Görme Testi’nin arkasındaki motivasyonlar açıktır – yenilemenin yanı sıra Bu, Warby Parker gözlüklerini satın alan ve şirketin mağazalarını ziyaret eden daha fazla kişiye yol açabilir. Ne olursa olsun, reçetenizi güncellemek için vakit ayıramıyorsanız veya COVID-19 üzüntü kaynağı olmaya devam ederken ziyaret konusunda hâlâ çekingenseniz, bu çok yardımcı olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*