watchOS 8 beta uygulamalı: Küçük ama kullanışlı değişiklikler | Engadget

watchOS 8 beta uygulamalı: Küçük ama kullanışlı değişiklikler | Engadget

iOS 15 ve watchOS 8’in herkese açık betaları test için hazırlanmış olduğundan, Apple’ın en büyük platformlarına gelen bazı özelliklere erkenden bakmamızın zamanı geldi. Bir sonraki watchOS, iOS 15 kadar manâlı bir değişikliği temsilcilik etmese de, daha sıkı iPhone entegrasyonu ile birlikte yeni sıhhat ve fitness araçları getiriyor.

Herkese açık betayı kendiniz denetleme etmeyi düşünüyorsanız , önizleme yazılımı çalıştırma riskini göz önünde bulundurduğunuzdan belirlenmiş olun. Yakında Olacak Olan platformun istikrarlı bir genel sürümünü bekleyemeyenler, Apple’ın beta programına kaydolabilir ve yapıları derhal yükleyebilir, eğer bir Apple Watch Series 3 veya daha yenisine sahipseniz ve iOS 15 beta çalıştıran bir iPhone’a sahipseniz.

Farkındalık, afiyet ve zindelik

Apple’ın yeni sıhhat odaklı özellikleri, kolaylık için daha bütünsel bir girişim arayanların ilgisini çekebilir. Şirket, Breathe uygulamasını Mindfulness olarak her tarafta adlandırdı ve mevcut nefes egzersizlerine “Reflect” ekledi. Her Yansıtma oturumunun süresini bir ila beş dakika aralarında ayarlayabilirsiniz. Her seanstan önce, düşüncelerinizi odaklamanıza muavin olacak bir komut istemi ve başlamak için bir düğme belirir.

Şimdiye değin, düşüncelerinizin farkında olan olmanızı ve onları yargılamadan geçmenize izin vermenizi söyleyen öteki meditasyon rehberlerine aynı istemler gördüm.

Onlarla bağlantınızı hissedebildiğinizi düş edin” ve “Odaklandığınız bir şeyde sizin için manâlı olan değerleri göz önünde bulundurun.”

Ardından, ekranı dönen renkli bir canlandırma kaplıyor. Başlıca sadece arkama yaslanırım. ve bu noktada gözlerimi kapatıyorum, ancak saatinize bakmaya devam ederseniz, canlandırma yaklaşık olarak hipnotize eden hoş bir dikkat dağıtıcıdır. Süreniz dolduğunda saat titrer ve başlangıç istemine yan bir kapanış düşüncesi gösterir, ” Bu açık farkındalık hissini yanınızda getirin.” Keza yürek atış hızınızı ve gün için toplam Itinalı dakikalarınızı (Nefes egzersizleri yaparak geçirdiğiniz süreyi de içerir) göreceksiniz. İki Farkındalık seansından daha sonra Apple Watch SE’m nabzımın düştüğünü söyledi. 64 ila 47bpm arası, bu inanılmaz, sanırım.

watchOS 8 beta'daki Mindfulness uygulamasını gösteren üç resimden oluşan bir bileşik.Cherlynn Low / Engadget

Bazen yüceltilmiş bir zamanlayıcı gibi geliyor, fal kurabiyesi ile tanışıyor, Magic 8 Ball ile tanışıyor, hepsi Windows Media Player görselleştirmelerine ayarlayın.

Henüz herhangi bir çalışma seansı yapmadım, bu yüzden Apple’ın bunları ne dek doğru izlediğini hemen şimdi söyleyemem. Ayrıca, gece her tarafında solunum hızı izleme ve yürüme kararlılığı gibi daha iyi bir anlam edinmek için daha fazla zamana ihtiyacım olan birkaç özellik daha var. Açık olmak gerekirse, ikincisi bilhassa bir watchOS özelliği değildir – iPhone’unuzu vücudunuzun bir uygun saklar, ama Apple’ın sağlık durumu güncellemelerinin bir parçası olarak buraya eklemeyi düşündüm. Yürüme kararlılığı, bir değerlendirme yapmadan önce en az iki haftalık deneme gerektirir, bu yüzden sonuçları almam biraz süre alacak.

Mesajlaşma, yeni uygulamalar ve iPhone ile entegrasyon

watchOS 8 güncellemesinin büyük bir kısmı, geliştirilmiş iletişim araçları ve iPhone’unuzla entegrasyondur. Bilhassa, Mesajlar uygulaması artık aynı ekranda Karalama, Emir ve Emojiler yoluyla oluşturmanıza müsade veriyor. Bir mesajın bir kısmını karaladım, daha uzun kısımlarını emir ettim ve bir sayfadan zahmetsizce emoji ekledim. Büyük ölçüde imleci kontrol etmek için Digital Crown’u yararlanma yeteneği baştan sona, düzenleme de eskisinden daha az zorluk çekiyor. halleluya! Avarelik eklemek ya da başıboş bir “v” düzeltmek için geri kaydırmak çok daha kolaylaştı.

Ayrıca, artık Dijital Dokunma gönderdiğiniz yerden Mesajlar’da GIF göndermek için yeni bir seçenek var (sadece arama camı düğmesine basın ve anahtar kelimenizi yazın).

Kayıtlı arkadaşları daha seri bulmanızı karşılayan yeni Kişiler uygulaması baştan sona insanlarla iletişim kurmak da artık daha kolay.

Engellenen kişilerin ve uygulamaların sesi bileğinizde kapalı kalır ve ekranın üstteki kısmındaki bir simge, hangi Odak modunun etkili olduğunu gösterir.

Kişiler, watchOS 8’in tek yeni uygulaması değildir. Apple. ayrıca bağlı cihazlarınızla etkileşimi kolaylaştırmak için Belli Başlı Sayfa’yı baştan tasarlıyor ve Öğeleri Bul, Cihazları Bul ve İpuçlarını bileğinize getiriyor. Yeni işletim sistemi, mekansal farkındalık gibi daha hassas araç temel işlevlerini etkinleştirmek için ultra geniş bant desteği de ekleyecek. Ayrıca güncelleme, Saatinizi evinizin ve arabanızın yanı sıra oteller ve ofisler için bir anahtar olarak kullanmanıza olanak tanır, ancak doğal olarak sadece uyumlu binalar ve kilitlerle çalışır. Bu özellikleri az önce deneme etme şansım olmadı.

Apple

iOS’taki muadili gibi, watchOS Cüzdan uygulaması, katılımda kullanabileceğiniz ehliyetinizin eklenmesini de destekleyecektir. ABD’deki eyaletler ve ajanslar, bu daha geniş bir alana yayıldığında.

Ancak bu nitelik derhal birçok yerde kabul edilmediği için bu önizleme derlemesiyle deneme edemediğim bir şey değil.

Portre saat yüzleri, çoklu zamanlayıcılar ve Fitness+

In Keza watchOS 8 beta’da birkaç yeni nitelik daha denedim: portre saat yüzleri ve çoklu zamanlayıcılar. Daha önce Apple Watch için bir Fotoğraflar yüzü oluşturabildiğinize aynı şekilde, iPhone’unuzdaki bir resimde Paylaş’a basın ve peşinde Saat Yüzü Oluştur’a dokunun. Bileğinizde sahte bölge derinliği efekti istiyorsanız, telefonunuzun Portre modunu kullanarak çekilmiş bir bakış seçmeniz gerekir. Efekt, saat kadranını çevirdiğinizde canlandırılacaktır. derhal, bunlar için yalnızca üç saat stili mevcut ve “Modern”i en az rahatsız edici buldum. Keza Portre yüzlerine tek bir komplikasyon ekleyebilirsiniz.

Pat Diye çok zamanlayıcıya gelince: Çalışır. Üç dakika için bir geri sayım ayarladım, sonradan geri vurdum ve bir dakika daha ayarladım. İkisi de sorunsuz gitti. Bu dek basit bir şeyin sekiz tam güncelleme alması komik, lakin en azından burada. Apple Watch’larını pişirme zamanlayıcıları için kullananlar bunu takdir edeceklerdir.

Son olarak, bu tam bir watchOS güncellemesi değil, ama Fitness+’ı kullanmak için bir Apple Watch’a ihtiyacınız olduğu için ikisi iç içe geçmiş durumda.

Hem, diğer uygulamalarımın üzerine yerleştirilmiş olan paneli, yalnızca yakınlaştırmak için parmakları kıstırarak baştan boyutlandırabildim.

Bitirme

Bu watchOS için yapılan en büyük güncelleme değil, ama Apple irtibat uygulamalarında bazı ince iyileştirmeler yaptı ve iPhone entegrasyonunu da sıkılaştırdı. Ayrıca sağlık ve esenlik konusundaki öbür yaklaşımlara gösterilen özeni de takdir ediyorum. Yürüme kararlılığı ve kimlik desteği gibi deneme edilecek daha pozitif özellik var, fakat şimdilik watchOS 8 beta, küçük de olsa dalgın bir güncelleme gibi görünüyor.

Güncelleme (07:45 ET’de) : Bu makale, Walking Steadiness’ın bir watchOS 8 özelliği yok, bir iOS 15 özelliği olduğunu açıklığa kavuşturmak için düzenlendi.

.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*