Xbox aile uygulaması artık ebeveynlerin harcama limitleri belirlemesine izin veriyor | Engadget

Xbox aile uygulaması artık ebeveynlerin harcama limitleri belirlemesine izin veriyor | Engadget

En azından bir Windows ya da Xbox evinin bir parçasıysanız, çocuklarınızın oyun alışverişi çılgınlığına gitmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak. Microsoft, Xbox Aile Ayarları uygulamasını çocuklarınızın harcamalarını yönetmeye yönelik denetimlerle güncelledi. Masraf limitleri belirleyebilir ve hesaplarında para olmadığında çocukların içerik satın edinmek için izin istemesini isteyebilirsiniz. Ve gençlerinizin ne satın aldığını merak ediyorsanız, masraf geçmişlerini kontrol edebilirsiniz.

Microsoft bunu yalnızca kontrol dışı harcamaları önlemenin yok, aynı zamanda iyi davranışları ödüllendirmenin bir yolu olarak sunar. Çocuğunuz işlerini bitirdiğinde bir hesaba para yatırabilir veya bir testi geçtiğinde onu Minecraft ekstraları için parayla ödüllendirebilirsiniz.

Yenilenen Aile Ayarları uygulaması artık Android ve iOS için kullanılabilir. Harcama araçları iyice yeni kavramlar değildir, fakat çocuklarınıza daha iyi harcama alışkanlıkları bilgi vermek ya da en azından kendinizi can sıkıcı kredi kartı faturalarından kurtarmak istiyorsanız, büyük fark yaratabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*