Yeni ‘Metroid Dread’ fragmanı Samus için savaşacak şeylerle dolu | Engadget

Yeni 'Metroid Dread' fragmanı Samus için savaşacak şeylerle dolu | Engadget

Metroid serisinde uzun zamandır beklenen bir sonraki girişe sadece birkaç hafta kaldı ve Nintendo, yeni bir genel görünüm fragmanıyla Samus’u neler beklediğine dair yeni bir tat sundu. Beş dakikalık Metroid Dread klibi, Samus’un yeteneklerini, karşılaşacağı düşmanları ve daha fazlasını inceliyor.

Fragman, Samus’un alet kemerindeki kaydırma mekaniği de dahil almak üzere yaptığı hareketleri açıklama yapmak için vakit alıyor. zamanlamayı doğru yaptığınız sürece fazla elverişli olması gereken zıplama hüneri ve bir yakın dövüş sayacı. Açılabilir yetenekler arasında niyet füzeleri, flaş kayması (bir çizgi hareketi), büyük engelleri yoldan çekmek için bir ip ve Samus’un gizli geçitlerden geçmesine yardım etmek için bir topa dönüşmenin bir yolu bulunur.

EMMI adlı avcı robotlar, Samus’u duyar ya da görürlerse peşine düşerler. Samus’u yakalarlarsa oyun biter. En iyi seçeneğiniz, sıradan silahlarla onlara zarar veremeyeceğinizden, saptama edilmekten sakınmak için yeteneklerini kullanmaktır. Klip, Samus’un ZDR gezegeninde karşılaşacağı öteki çoğu düşman tarzında bazılarına bir gösterme sunuyor.

Fragman aynı zamanda Metroid Dread Amiibo’nun nasıl çalışacağını da gösteriyor. üzerlerine el atın. Joy-Con’unuza aleyhinde Samus’a dokunursanız, enerji rezervlerinizi artıran ekstra bir enerji tankı kazanırsınız. Bunun yerine EMMI Amiibo’yu kullanın ve füze kapasitesini 10 artırmak için başka bir füze+ tankına sahip olacaksınız. Kaynakları bakım yapmak için bunların her birini günde bir defa kullanabilirsiniz.

Metroid Dread 8 Ekim’de Nintendo Switch’e geliyor . 2002’deki Metroid Fusion’dan bu yana birincil esas hat Metroid oyunu. yine de artık ummak için fazla bir şey yok.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*