Yoto, çocuklar için tasarlanmış bir podcast ve sesli kitap makinesidir | Engadget

Yoto, çocuklar için tasarlanmış bir podcast ve sesli kitap makinesidir | Engadget

“Ekransız” son on yılda ebeveynler aralarında büyük bir moda haline geldi. Bu, telefonların ve tabletlerin çocukların hayatındaki yaygınlaşmasına bir tepkiydi, ama geçen sene bilhassa fazla sayıda çocuğun mektep günlerini uzakta eğitimle geçirmesiyle bu koşul özellikle zamanında hissedildi. Ufak gözlerinin piksellere bakmaktan bir molaya ihtiyacı var. Ve birçok erişkin sesli eğlence için zeki hoparlörlere dönebilse de, çocuk odasına bir tane hazırlamak kadar rahat olmayabilirler. 100 ABD doları değerindeki Yoto hoparlör gibi, çocuklar ve onların gelişim ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanmış bir dizi ses ürününe girin.

Yoto Oynatıcı son derece cazibeli bir teknoloji parçasıdır. Yetişkinler için gadget’lar görünüşte mümkün olduğunca göze çarpmayan olmaya çalışsa da (bu haftanın renkli yeni iMac’lerine rağmen), çocuk elektroniği bir çocuğun gerçekte dokunmak ve göstermek isteyeceği bir şey olmalıdır. Ve Yoto Player muhakkak bunu arzuluyor – geçen yıl yoklama ettiğim Toniebox’tan muhakkak öbür bir yol almasına rağmen. İkincisi, hoparlörü ile daha “sevimli” bir yaklaşıma gitti, bir kumaş kaplama ve üzerine sesi düzenlemek için sıktığınız sevimli kulaklar. Yoto Oynatıcı, aslında olduğu gibi makineye daha fazla benziyor.

Yoto Player aktif kullanımda olmadığında, zamanı ve bir hava durumu grafiğini gösterir. Bir zaman daha sonra oynatıcı ekranla birlikte kendini kapatacaktır. Oyuncunun arkası kama şeklindedir, bu nedenle oyuncu yerde oynarken bir çocuğun önüne açılı olarak yerleştirilebilir. Yoto Player’ı yüzü aşağıda bakacak şekilde bir yüzeye yerleştirirseniz, gece lambası olur.

Başlamak için Yoto uygulamasını indirmeniz ve oynatıcıyı kurmak için oradaki talimatları uygulamanız gerekir; evinizde kurduğunuz diğer herhangi bir IoT cihazından ayrı değildir. İçeriği indirmek için internet bağlantısı gereklidir. Ve tanrıya şükür, sorumluluk cihazı oynatıcının üstüne oturan yuvarlak bir manyetik disktir, böylece kendilerini bıçaklayacaklarından korkmadan çocuklarınızın etrafında bırakabilirsiniz (fakat açıkçası, kabloyu boyunlarına dolama olasılığı olan çocuklardan uzaktan tutun) .

Yoto Player'ın bir gece olarak alt=Spiker çocuklarla biraz varsayım ya da kelime oyunları oynar, arkasında her bölüm bir doğum günü özeti ile biter. Bunu birincil duyduğumda kalbim eridi, sunucu kendi çocuğuna mutlu yıllar diledi. (Ne eyvah fakat, doğum günü kutlamaları sadece 2021’in sonuna kadar.)

Turuncu düğmeye yeniden dokunun, sadece kesintisiz bir çocuk dostu müzik akışı olan Yoto Radio’yu açar. Raffi ve The Wiggles’dan yok, Disney filmlerinden ve One Direction ve Florence + the Machine gibi popüler sanatçılardan şarkılardan bahsediyoruz. (Ben bunu yazarken Kim Wilde’ın “Kids in America”sı çalıyor.)

Dolayısıyla Yoto Player’ın kutudan çıktığı haliyle fazla fazla değeri var, ancak 100$ bedel olduğunu söyleyemem. Oynatıcıdan bütünüyle faydalanmak için Yoto mağazasından ya da Amazon gibi bir siteden içerik kartlarından bazılarını elde etmek isteyeceksiniz. 10$’a satın alabileceğiniz beş kartlık bir başlangıç ​​paketi varken, öteki kartlar gamı ​​6$’dan 12$’a değin çalıştırıyor.Yoto, Tonies’in yaptığı gibi markalara yaslanmaz, ancak kütüphanesinde Roald Dahl ve Beverly Cleary gibi yazarların popüler çocuk kitapları gibi bazı lisanslı içerik vardır. Ayrıca, Winnie the Pooh ve The Wind in the Willows gibi çocuk hikayelerinin eski kayıtları da dahil olmak üzere, BBC’den beklediğiniz yüksek kalite seviyesini sunan birkaç BBC programı da var. Aslında, içeriğin hiçbiri kesim oranı hissetmez; şirket içi Yoto öğeleri bile kulağa olağanüstü geliyor. dims?image_uri=https%3A%2F%2Fs.yimg.com%Kris Naudus / Engadget

Hikayeler ve müziğin yanı sıra Yoto, bazı eğitim kartları ve bir meditasyon programı da dahil almak üzere epeyce farklı alanlara yönlendirilmiş içeriğe sahiptir. Her kart terbiyesizce bir otel anahtar kartı büyüklüğündedir ve birazcık çabayla Yoto Player’ın en üstüne kayar – sahiden her kartı takmak ya da hariç tutmak için azıcık güç gerektirir, bu da çocukların onları almasını engellemesi açısından iyidir. isteksiz olarak ve onları kaybetmek, ama daha az güce sahip daha minik çocukların programları başkalaşmak için yetişkin yardımına gereksinim duymaları sebebiyle kötüdür.

İçerik oynamak, bir oyun oynamak değin kolay olduğu için, Tonie’nin muhtemelen en büyük avantajı buradadır. ünitenin üzerinde heykelcik ve bittiğinde onu çıkarmak.

Soldaki turuncu düğme, oynatıcının önünde renkli bir çubuk olarak görüntülenen ses seviyesini ayarlar. Bir kart oynarken, sol düğmeyi tıklamak bir bölüm geri gitmenizi sağlarken, sağ düğme bir bölüm ileri atlamanızı sağlar. Bir tıklamadan sonra bir kadranı çevirmek, parçaları atlar veya geri gider. Bölümün numarası görüntüleniyor, fakat yanıt belirlemek azıcık yavaş oluyor ve genellikle hedefimi aşıyorum. html>” />İçerik, Tonies figürlerine veya Yoto kartlarına kaydedilmez. Üniteye indirilmeleri gerekir. Sunucular öldüğünde, içeriğinizi her tarafta indirme yeteneği de gider. Fakat hemen Yoto, muhtemelen birkaç yıl baştan başa kullanabileceğiniz değin kuvvetli bir kullanıcı tabanına sahip ve içerik kurursa, gerçi Bluetooth hoparlörü olarak kullanılabilir. İyi planlanmış bir podcast-radyo-saat-gece lambası için 100 doların oldukça uygun bir fiyat olduğunu söyleyebilirim..</p>
	</div></article><nav class=

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*