YouTube, aralar ve gençler için ebeveyn denetimlerini genişletecek | Engadget

YouTube, aralar ve gençler için ebeveyn denetimlerini genişletecek | Engadget

YouTube, aralar ve gençler için genişletilmiş ebeveyn denetimlerini duyurdu. Yakında Olacak Olan özellik, ola ki de YouTube Çocuklarının sınırlarını aşmış olanları hedefliyor. YouTube, önümüzdeki aylarda denetlenen hesaplar özelliği için herkese açık bir beta açacak.

Ebeveynler, denetlenen Google Hesapları yoluyla üç içerik ayarı arasından seçim yapabilecek. Gençlerinizin sitede minik çocuklara tarafından daha geniş bir video yelpazesine erişmesine müsade verecek değin gizli olduğunuzda, Keşfet ayarını etkinleştirebilirsiniz. Bu, YouTube’un genellikle dokuz yaş ve üstü çocuklar için yerinde olacağını söylediği bir dizi videonun kilidini açacaktır. Bunlar arasında vlog’lar, oyun klipleri, müzik videoları, haberler ve eğitim içerikleri bulunur.

Daha Pozitif Keşfet ayarı gençlere yöneliktir. Keşfet ayarında görünen içerik türü için canlı akışlar da dahil almak üzere daha büyük bir video havuzu içerecektir. YouTube’un Birçok seçeneği kendi kendini açıklayıcıdır. Yaş kısıtlamalı videoları engeller, fakat huysuz takdirde daha yaşlı gençlerin platformdaki yaklaşık olarak her şeye erişmesini sağlar.

YouTube, hangi videoların etkinleştirildiğini saptamak için cihaz öğrenimi, kullanıcılardan gelen geri bildirimler ve gerçek kişilerden gelen incelemecilerin bir karışımını kullanır. her akort için. Sistemin çok iyi olmayacağını ve bazı uygun olmayan videoların çatlaklardan geçeceğini kabul etti, fakat zamanla denetimli deneyimi geliştirecek ve iyileştirecek.

İçerik ayarlarıyla birlikte, ebeveynler şunları yapabilecektir. çocuklarının izleme ve arama geçmişini görüntüleyin. gerçi Google’ın Family Link yoluyla vakit sınırları dahil edinmek üzere öteki kısıtlamaları etkinleştirebilirler. YouTube, belirtilmiş videoları müdahale etme seçeneği de dahil olmak üzere daha artı teftiş eklemeyi planlıyor.

İçeriğin ötesinde, özellik, ara ve genç hesaplarını diğer şekillerde sınırlandıracak. YouTube onlara kişiselleştirilmiş reklamlar ya da kayıtlı reklam kategorileri sunmayacak ve tatbik içi satın alma işlemleri devre dışı bırakılacak. Bir Takım yorumlar ve oluşturma özellikleri kapatılacak, ancak YouTube bunların bazılarını “yaşa yerinde ve ebeveyn kontrollü bir yaklaşımla” etkinleştirmeyi planlıyor.

National PTA, Parent Zone ve Be Internet Awesome’ın yardımıyla YouTube, ebeveynlerin çocuklarını platformda en iyi nasıl denetleyeceklerini belirlemelerine tezgâhtar olacak bir rehber oluşturdu. Hem içerik oluşturucularla birlikte çalışarak yanlış bilgilendirme, zorbalık, taciz ve dijital rahat gibi konuları tartışacakları bir kampanya yürütüyor.

Hizmet, YouTube Çocuk üstünde çalışmaya devam edeceğini söylüyor ve iddia ettiği gibi ebeveynlerin kullanımına sunulan özellikleri ve araçları genişleterek, minik çocuklar için denetlenen hesaplardan daha iyi bir seçenektir. Bunlar aralarında, belirtilmiş videolara ya da kanallara erişimi etkinleştirme seçeneği de olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*