Zoom’un canlı altyazı özelliği yakında 30 dilde çalışacak | Engadget

Zoom'un canlı altyazı özelliği yakında 30 dilde çalışacak | Engadget

Zoom, her yıl düzenlediği Zoomtoopia konferansını bugün gerçekleştirdi ve video konferans yazılımına getirmeye çalıştığı bazı özelliklere bir göz attı. Sayılamayacak değin fazla iyileştirme var, ama daha sinyâl olanlardan bazıları, hizmeti yararlanma şeklinizi değişiklik potansiyeline sahip.

Bunlardan ilki, Zoom’un otomatik altyazı sisteminin genişletilmesidir. Zoom, yılın başında bu özelliği 2021 sonbaharına değin tüm kullanıcılarının kullanımına sunacağını duyurdu. Şu Anda şirket, özelliği toplam 30 dilde çalıştırmayı planlıyor. Ayrıca 12 dil için canlı çeviri desteği de ekliyor. Her iki genişletme de önümüzdeki yıl içinde gerçekleşecek ve şirketin hakiki zamanlı tercüme konusunda uzmanlaşmış bir girişimi satın almasından sonradan gerçekleşecek.

Zoom keza, özelliği web’de kullanıma sunacak ve genişletilmiş bir Beyaz Tahta deneyimi üstünde çalışıyor. toplantılar ve aramalar açık havada. Bu amaçla, deneyim bu yıl beta sürümünde kullanıma sunulduğunda öbür bir Beyaz Tahta sekmesi bulacaksınız. Gerisinde, önümüzdeki yıl içinde Zoom, video konferans yazılımını ve Beyaz Tahta özelliğini şirketin Horizon Workrooms’una getirmek ve her ikisine de sanal gerçeklikte erişmenizi karşılamak için Facebook ile birlikte çalışmayı planlıyor.

Zoom hem birkaç tane üzerinde çalışıyor. daha minik fakat gerçi dikkate layık özellikler. Örneğin, Zoom üzerinden yaptığınız telefon görüşmelerini güvenli tutmanıza ihtimal tanıyan Zoom Phone’a uçtan uca şifreleme desteği geliyor. şu anda üstünde çalıştığı her şeyi görmek için şirketin blog yayınına göz atın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*